Консультація для батьків «Роль сім’ї у національно-патріотичному вихованні дітей дошкільного віку»
Важлива роль у формуванні патріотизму належить сім’ї. Батьки є першими вихователями дитини дошкільного віку. Із сім’ї для дитини починається Батьківщина.
Національно-патріотичне виховання дітей у родині - складний і суперечливий процес, на який впливають різні чинники: матеріально-економічна забезпеченість, соціальний стан та рівень освіти батьків, місце проживання (місто, село), звичаї і традиції в родині, кількість членів родини, ставлення до дітей тощо. Метою національно-патріотичного виховання, як складника виховання у родині, є виховання любові до землі, де народилась і виросла людина, до рідного краю, міста (села), вулиці, тобто до батьківщини; гордості за здобутки свого народу, своєї родини, а також гордості за минуле і сьогодення своїх співвітчизників; прагнення захищати інтереси родини та Батьківщини. У певному розумінні родина - це і є Батьківщина. Тому любов до своєї родини, матері, батька, родичів, дотримання духовно-культурних традицій, які вони сформували, - це ніщо інше, як вияв патріотизму, саме того його складника, що формується у родинних стосунках. У цьому розумінні взаємини у родині є для дитини ідеалом. Тут народжуються патріотичні почуття, виховується повага до батьків і свого родоводу, до родинних традицій, любов до Батьківщини і до рідної землі.
Родина є благодатним середовищем для виховання національно-патріотичної свідомості, почуттів і переконань у дітей.
Батьки отримали поради з національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку: говоріть із дітьми про Батьківщину; відзначайте загальнонаціональне свято — День Незалежності України; говоріть про патріотичні справи батьків; розмірковуйте над минулим своєї Батьківщини; подорожуйте з дітьми Батьківщиною; залучайте дітей до творів української літератури мистецтва; будьте готові відповісти на запитання, навести приклади й докази, щоб переконати дітей в істинності або хибності їхніх суджень; залучайте дітей до сімейних традицій, звичаїв, обрядів, свят; виховуйте шанобливе ставлення до національних символів і святинь народу; будьте взірцем для наслідування, відповідальними й обережними у своїх діях; розширюйте коло спілкування дитини з дорослими, однолітками, представниками інших національностей; використовуйте різні форми взаємодії з дітьми.