Співайте діткам перед сном

Співайте діткам перед сном

СПІВАЙТЕ ДІТКАМ ПЕРЕД СНОМ

Напевно, не знайдеться такої матусі, яка хоча б раз не спробувала співати своєму малюку колискову. Не дарма кажуть, що виховання дитини бере свій початок саме з ніжної маминої пісні.

Колискові – найдавніші пісні людства, що володіють величезною силою навіювання. Наші предки надавали їм чарівне, містичне значення. В колисковій ми зустрічаємо різних персонажей – тут часто присутній образ кота, домівки, гори, природніх явищ, дерев, описуються пори року, деталізується образ рослин. Для кожного немовляти колискова була своя – її при народженні складала мати. Потім ця пісня усе життя була його оберегом.

Відсутність музичних здібностей у мами – не привід відмовляти дитині в колискових піснях. Дитині не важливо, чи є у мами слух, або, чи володіє вона чистим голосом. Їй важливо в перші дні свого життя бачити рідне обличчя, чути плавний спокійний, розмірений спів, відчувати любов, ласку й ніжність мами.

Колискова – важлива форма спілкування дорослих і дітей.

Дійсно, пісня несе любов, ніжність. У будь-якої колискової багато м’яких і ніжних звуків, особливі «дитячі слівця». Маленькі діти реагують на тембр голосу, на м’якість виконання, ліричність звучання, і за великим рахунком їй все одно, хто співає для неї колискову – мама, тато, бабуся чи дідусь. Головне – щоб від душі, адже дитина назавжди асоціює почуття захищеності, довіри, психологічного комфорту з рідними людьми.

Колискова заспокоює, знімає напругу дня.

Пісня «працює» як арт-терапія. Дитина сприймає її пасивно. Монотонний ритм, повторювані рядки, знайомі образи – все це розслабляє і присипляє. А той, хто співає, знімає стрес. Відбувається емоційна розрядка, коли на кілька хвилин відступає суєта, і можна повноцінно відпочити. Саме виконання колискових пісень благотворно впливає на материнський організм, сприяючи швидкому відновленню сил після пологів. Наприклад, педіатри відзначають збільшення лактації у годуючих матерів, регулярно наспівуючих щось своїм дітям.

Колискова розвиває інтелект, почуття мови, музичний слух

Колискові дуже важливі в процесі оволодіння дитиною мовленням, а отже, і розвитку мислення. Від того, які пісні співала дитині матір, і чи співала вона їх взагалі, залежить характер маленької людини, її фізичне здоров’я, ступінь її психологічної стійкості. Крім того, в колисковій зашифровані знання про світ, які пробуджуються в генетичній пам’яті. Дітям, у яких генетична пам’ять не «розбуджена», набагато важче адаптуватися в житті і в суспільстві. Вони розвиваються повільніше. Доведено, що в ранньому віці підходить народна пісня, прості і зрозумілі «герої». Для дітей по старше є вже й авторські, дуже подібні і красиві за віршуванням і музикою пісні. Дитині потрібні більш складні образи і сюжет, що дає потужний поштовх дитячій фантазії, малюк здатний запам’ятати слова, тим самим тренуючи пам’ять, мову. Авторські колисанки – поєднання прекрасної музики і високої поезії. У цьому віці колискова виховує духовно і інтелектуально.

Колискова створює атмосферу психологічного спокою в будь-якому віці.

Затишний світ, тихі ніжні звуки, лагідний голос мами і її дотику. Все це створює атмосферу «ідеальної лабораторії», де дитина чи дорослий може спокійно осмислити прожитий день, зібратися з думками. Адже в перший рік дитина одержує максимум інформації, вона надходить постійно. І зовсім не даремно кажуть, що уві сні людина росте. Багато вчених вважають, що дитячі сновидіння, на відміну від дорослих, є механізмом особливої генетичної пам’яті, яка постачає у мозок інформацію, потрібну для розвитку емоцій і мислення. Таким чином, повноцінний сон є такою ж важливою складовою життя, як повітря і спілкування, вода і їжа. Правильний сон – це правильний розвиток дитини. І щоб сон був по-справжньому здоровим, відновлюючим…


Copyrights ©2024: ДНЗ №4 "Сонечко"